AKTUALNOŚCI

2014-06-03
2014-06-14/15 PucharPolski + Mistrzostwa Strefy Północnej

Puchar Polski i Mistrzostwa Strefy Północnej

Organizator: Gdański Auto Moto Klub

Miejsce: Tor motocrossowy w Gdańsku, wjazd od ul. Starogardzkiej

Bilety: 10zł / dzieci do lat 7 freeGdański Auto Moto Klub zaprasza na finał Pucharu Polski oraz na IV Rundę Mistrzostw Strefy Północnej, która odbędzie się w weekend 14/15 czerwca 2014 na Gdańskim torze, zlokalizowanym  w okolicach ulicy Starogardzkiej.

Finał Pucharu Polski 2014 przypadł w organizacji dwóm klubom: Gdański Auto Moto Klub i Jastrząb Lipno. W Gdańsku zobaczymy następujące klasy: MX85, MXKobiet, MX2C, Mx2Junior, MX2.

Zawody uzupełni rywalizacja regionalna, gdzie w Mistrzostwach  Strefy Północnej będziemy mogli oglądać klasy: MX85, MXKobiet, MX2Junior, MX2C, MXOpen.

Kibice zapewne pamiętają zeszłoroczne czerwcowe zawody, gdzie w Gdańsku, przy pięknej pogodzie oglądaliśmy zaciętą rywalizację w ramach wyścigów rundy Mistrzostw Strefy Północnej:
https://www.youtube.com/watch?v=B-MiWr8LWUQ

W sobotę na torze zobaczymy rywalizację młodzieży (10-15lat), a wisienką na torcie będą wyścigi Pań.

W MX85 zobaczymy min. Filipa Bukowicza - reprezentanta Gdańskiego Auto  Moto Klubu, który z zaangażowaniem regularnie trenuje i we wszystkich wyścigach daje z siebie 100%. Filip po bardzo udanym sezonie 2013 w klasie MX65, gdzie zdobył Mistrzostwo Polski i Puchar Polski, w tym roku przeszedł do wyższej klasy, gdzie doskonale rozwija swoje umiejętności.

Jak zwykle, wysokie emocje zapewnią współzawodniczące  dziewczyny. Do rywalizacji z Joanną Miller (Mistrzyni Polski i reprezentantka Polski aktualnie zajmująca 12 pozycję w cyklu Mistrzostwa Świata) stanie kilkanaście ambitnych zawodniczek.

Tego dnia zobaczymy cztery wyścigi, każdy trwający 15minut + 2 okrążenia. Start pierwszego wyścigu ok. godziny 14:00.

Niedzielne zawody będą miały nie mniej silną obsadę. Na torze zobaczymy zarówno zawodników traktujących motocross bardziej hobbystycznie (MX2C; zapraszamy do udziału), jak i zawodników regularnie startujących w cyklu Mistrzostw Polski. Mamy zapowiedzi, że w zawodach wystartują także reprezentanci  Polski, chcący zdobyć trofeum - Puchar Polski, co  gwarantuje walkę do ostatnich metrów.

W niedzielę zobaczymy 6 wyścigów trwających 20min+2okrążenia. Serdecznie zapraszamy na godzinę 12:30.

Gorąco zachęcamy do spędzenia weekendu na Gdańskim torze. Elektryzująca rywalizacja i wielkie emocje gwarantowane.  Zobaczcie piękno sportu i poznajcie miejsce gdzie planowana jest przez miasto Gdańsk inwestycja roboczo nazywana "Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji". Dla kibiców na miejscu dostępna będzie gastronomia. To sposób na ciekawy, alternatywny weekend dla całej rodziny, z adrenaliną w tle.

 Zapraszamy wszystkich mających kroplę benzyny we krwi!!!

 

 

http://pzm.pl/pliki/galeria/regulamin_p.p._gd._nowy.pdf

http://www.pzm.pl/pliki/zo/bydgoszcz/2014/regulaminy/regulamin_iv_r._msp_w_motocrossie_-_gdansk__14-15.06.2014_r..pdf

http://pzm.pl/pliki/galeria/strefa_2014_poprawiony.pdf