AKTUALNOŚCI

2009-05-18
Mistrzostwa Świata Sidecar i Mistrzostwa Europy Quad


  

GŁÓWNYM SPONSOREM ZAWODÓW JEST

PKN ORLEN SA

 

 

 ...................................................................

 

W imieniu organizatorów - Polskiego Związku Motorowego i Gdańskiego Auto Moto Klubu - dziękujemy wszystkim kibicom za bardzo liczne stawienie się na zawodach oraz za bardzo entuzjastyczny i kulturalny doping. Taka postawa z pewnością promocyjnie ukazuje oblicze Polski, województwa pomorskiego oraz naszego miasta Gdańsk.

 

Wiele podziękowań należy się także naszym sponsorom. DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE tych wielce interesujących, międzynarodowych zawodów! Pomogliście w stworzeniu widowiska na bardzo wysokim poziomie, które zostało docenione i bardzo wysoko ocenione przez delegatów, obserwatorów, sędziów, a także zawodników.

 

Szczególnie dziękujemy koncernowi PKN ORLEN SA!!!

 

Podziękowania należą się także wszystkim osobom fizycznie zaangażowanym w przygotowanie oraz przeprowadzenie tych zawodów.

 

Liczymy na wsparcie was wszystkich przy organizacji kolejnych zawodów.

 

         dyrektor zawodów - Mistrzostw Świata MXSidecar - Marian Zupa

         dyrektor zawodów - Mistrzostw Europy MXQuad - Paweł Kurajk

 

                                

                          

Następne zawody organizowane przez Gdański Auto Moto Klub odbędą się

dnia 30-08-2009, zapraszamy do odwiedzania naszej strony, gdzie na bieżąco będziemy informowali o szczegółach.

 

 ...................................................................

 


Wyniki zawodów - na żywo - MŚ SIDECAR!!!

Results alive - Sidecar Motocross World Championship


Wyniki zawodów - na żywo - ME QUAD!!!

Results alive - Goldspeed EMX Quad European Championship

 

dzięki uprzejmości (with help of)   www.motoresults.pl

 

...................................................................

 

Już dzisiaj, tj. w czwartek 14-05-2009r w paddocku stawili się pierwsi zawodnicy! Jeszcze raz serdeczenie zapraszamy na zawody.

                        

                                                       Gdański Auto Moto Klub

 

 ...................................................................

 

To już w najbliższą sobotę i niedzielę t.j. 16 i 17 maja odbędzie się największa impreza motocyklowa w Gdańsku. Są to Mistrzostwa Świata w Motocrossie Sidecar, które zawitały do Polski po raz pierwszy. Jest to wielkie wydarzenie, po 10-letniej przerwie wróciły na Wybrzeże zawody tej rangi. Zgłosiło się 58 zespołów z 23 krajów. Ta liczba uczestników gwarantuje, że przez dwa dni nie zabraknie emocji na gdańskim torze. Na pewno zobaczymy aktualnego Mistrza Świata oraz 7 zespołów z pierwszej dziesiątki z roku 2008. W sobotę zgodnie z harmonogramem treningi rozpoczną się o godz. 10:00, a o godz. 15:00 wyścigi kwalifikacyjne do niedzielnych finałów. Z grupy 58 zespołów w niedzielnych zawodach zobaczymy tylko 30-tu. Dla około 50% uczestników zabraknie miejsca w niedzielnych finałach. Równolegle odbędą się również Mistrzostwa Europy w Quadach. Tutaj mamy zgłoszenia 48 zawodników, a w niedzielnych finałach może wystartować tylko 30-tu. Zawodników. Również w Quadach zobaczymy aktualnego Mistrza Europy, oraz pozostałych z pierwszej dziesiątki z ubiegłego roku. W Sidecarach nie mamy zawodników polskich, ale już w Quadach tak. Wśród zgłoszonych mamy trzech zawodników reprezentujących Gdański Auto Moto Klub. SA to Grzegorz Brzozowski, Piotr Majkowski oraz Jacek Siekaj. Zawody są dużym wydarzeniem sportowym nie tylko dla Gdańska ale również dla fanów sportów motocyklowych z całej Polski, o czym świadczą liczne telefony i zapytania drogą mailową o miejsce tych zawodów i harmonogram czasowy. Jeszcze raz przypominamy, że zawody odbędą się na torze motocrossowym w Gdańsku przy ul. Borkowskiej, na które serdecznie zapraszamy. Na pewno kto przyjedzie na te zawody nie będzie zawiedziony. Otwarcie jest o godz. 12:00. Start do pierwszego wyścigu godz. 12:00

 

  ...................................................................

 

Gdański tor motocrossowy na ulicy Borkowskiej, już nie może się doczekać zawodów - wielu emocji po przybyciu zawodników oraz tłumu kibiców.

 

 

...................................................................

 

Ramowy Harmonogram MŚ SIDECAR i ME EMX QUAD 16/17.05.2009 r.*


Lista startowa MŚ MX Sidecar-Gdańsk-16/15.05.2009


Lista startowa ME MX Quad-Gdańsk-16/15.05.2009

 

* informujemy, że plan soboty może ulec zmianie - zależny jest od dezycji posiedzenia jury.

 

 ...................................................................

 

Na zawody zgłosiło się wielu zawodników z wielu krajów. Nie zabraknie też czołowych przedstawicieli poszczególnych dyscyplin. Wkrótce na stronie pojawią się listy startowe oraz harmonogram zawodów.

 

 ...................................................................

 

Już za kilka dni tj. 16.05.oraz 17.05.2009 na torze motocrossowym odbędą się zawody motocrossowe. Po zawodach o Mistrzostwo Polski, które odbyły się 19.04. są kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Świata w Motocrossie Sidecar. Nie wszyscy wiedzą jakie motocykle będą brać udział ponieważ dotąd w Polsce tego typu zawodów nigdy nie było. Są to motocykle z wózkiem bocznym w którym znajduje się drugi zawodnik zwany „pająkiem”. Są to na pewno bardzo ciekawe zawody, które dostarcza dużo emocji. Równolegle odbędą się Mistrzostwa Europy w Motocrossie Ruad. Ta konkurencja jest już znana ponieważ już od kilku lat odbywają się Mistrzostwa Polski, a w roku 2008 również Mistrzostwa Europy.

Do zawodów zgłosiło się 20 państw w tym Polacy. Najważniejsza rzecz to, że mistrzowie z roku ubiegłego również potwierdzili swój udział co gwarantuje, że poziom tych zawodów będzie bardzo wysoki. W Sidecarach w treningach wezmą udział 42 zespoły, w Quadach 49 zawodników.

Do niedzielnych finałów może zakwalifikować się tylko 30 zawodników, to znaczy, że już sobotnie treningi będą bardzo ciekawe, bo niestety zawodnicy, którzy osiągną w treningach kwalifikacyjnych miejsce poza trzydziestką nie wystartują w niedzielnych finałach.

W dalszym ciągu poszukujemy Sponsorów, którzy wspomogliby nas w organizacji tak wysokiej rangi zawodach.

Kolejne informacje będą w kolejnych dniach.

 

  

 ...................................................................